stor perde

Türk İnsanının Tercihi: Stor Perde

Ürün açıklamasında belirttiğimiz gibi stor perdeler, hem şirketimizde hem de ülke geneli satışlarında en çok tercih edilen sistemlerdir. Stor perdelerin bu denli popüler olmalarının altında türlü faktörler yatar. Şimdi bunları tek tek inceleyelim:

Stor Perde Kullanışlıdır!

Stor perdeler son derece basit bir çalışma prensibi ile temel gereksinimlere rahatlıkla yanıt verebilirler –Bu temel gereksinimlerde karartma stor perde gibi özel uygulamaları dışarda bırakıyoruz. Çoğu zaman bir perdeden beklenen şeyleri, aşırı ışık parlaklığının bloklanması, mekanın stabil sıcaklık şartlarında tutulması, enerji tasarrufu, iç mekan dekoru/araçlarının solmaları/zarar görmelerinin engellenmesi vb, yani temel beklentilerin tümünü rahatlıkla karşılayabilir. Işık filtrelemede ahşap perde, jaluzi, dikey perde kadar etkili oldukları söylenemez ancak perde uygulanacak alanların büyük çoğunluğunda rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca zincirle, yayla, uzaktan kumanda veya butonla kontrol edilebilir, geniş alanlarda da denetimleri münkün olur: Motorlu stor perde

Sayısız çeşitte Stor Perde

Stor perdeler hemen her odanın dekoruna uyum sağlayabilir. Çok fazla renk/kumaş/uygulama opsiyonu ile uygun bir stor perdeye ulaşmak hemen her zaman münkün olur. Bu özellik diğer mekanizmalı perde sistemlerinde bilhassa ahşap perdelerde bulunmaz. Daha geniş bakarsak stor perde evrensel bir perde modelidir, yani ofis/otel/ev/restorant vs. de ve her türlü zevke göre dizayn edilmiş mekanlarda kullanılabilir. Mekanınız, zevkleriniz ne ve kimi özel durumlar hariç gereksinimleriniz ne olursa olsun stor perde çeşitlerinin ve opsiyonlarının genişliği ile çok rahat bir şekilde istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz.

Sadece ve Estetik Perdeler

Bunların yanısıra, stor perdeler estetik tercihlerdir. Bu sade kendi halindeki perdeler özellikle uygulama alanı için uygun bir tercihle kurulmuşsa estetik bir görüntü verirler. Gösterişe kaçmayan, minimalist tercihlerdir ve çok düzgün, kendinden emin duruşları ile mekana renk katar onun bir parçası olurlar. Ancak plise perde gibi perde modelleri kadar dekoratif de değillerdir.

Ucuz Stor Perde

Ve elbette fiyat. Yukarıda basitçe sıralanan maddelerden sonra bir de stor perdelerin hayli makul fiyatlı olduklarını söylemek geriye çok şey bırakmıyor. Ülkemizde en çok tercih edilen perde olmasında neden temel beklentileri fazlası ile karşılaması ve bunun çok uygun bir fiyata mal olmasıdır. Fiyat/performans oranı olarak yüksek sistemlerdir. Türlü materyal seçenekleri (pamuklu, polyester, jakarlı vs.) fiyatta belirleyici olur. bkz. Perde fiyatları

Sonuç olarak mevcut Türkiye şartları ve tüketici profili gözönüne alındığında, stor perdelerin epeyce bir süre daha mekanizmalı perde sektörünü domine edeceğini öngörmek kahinlik olmaz.

4 / 5 (1 votes)