#1. Ölçü alma işlemi Boğaziçi Perde, tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunun için adresinize teknik eleman gönderilmesini bizimle irtibata geçerek isteyebilirsiniz. En sağlıklı kurulumun gerçekleşmesi için ölçülerin dikkatle ve belli detaylar noktalar gözönüne alınarak not edilmesi gerekir, bu nedenle önerilen bu teknik işlemin yetkili personel tarafından yapılmasıdır.

#2. Bunun yanısıra müşterimiz kendisi de uygulama alanının ölçüsünü alabilir. Bu ölçüleri şirketimize ileterek siparişini verebilir. Ancak unutulmaması gereken nokta, bu işlemin zor olabileceği uygulama alanlarında ve kesin sonuç sağlanmayacak durumlarda bildirilecek ölçülerin sağlıklı bir kurulumun önüne geçeceğidir.

#3. Ölçü alma işlemi aslında hayli basit bir iştir. Yalnız yukarda belirtildiği gibi kimi ekstrem durumlar, ve kesinlik sağlanamaması gibi dikkat edilmesi gereken noktala
r vardır. Bunların en önemlilerinden biri, her pencerenin ölçüsünün ayrı ayrı alınması gerektiğidir. Çünkü pencere boyutlarındaki farklılıklar olağandır ve bu tür bir yanlış bildirim kurulumu nerdeyse imkansız hale getireolcu-almabilir.

#4. Uygulama alanının önce enini sonra da boyunu ölçerek en yakın üst cmye yuvarlayınız.

#5. Kesinlikle mezura kullanmayınız, şerit metre ile soldan sağa ve yukarıdan aşağıya ölçüm yapınız.

#6. Ürünün m² cinsinden alanı en ve boyunun çarpımıne eşit olmayabilir. Bu demektir ki aldığınız ölçü ürünün değil uygulama alanının ölçüsüdür. Alan yerine en/boy boyutlarını belirtiniz.

#7. Açılır pencere ile tavan arasındaki boşluğun ne kadar olması gerektiği, ürün, kumaş kalınlığı, yükseklik, ray modeli, mekanizma ve üst kasa boyutu gibi parametrelere bağımlıdır, değişkenlik arzedebilir. Başka bir deyişle, bazı mekanizmalı perde sistemlerinin sizin uygulama alanınızda kurulum şansı yoktur. Bu durumda bizimle irtiabata geçerek size en uygun çözüm konusunda detaylı bilgilendirme alabilirsiniz.

Ölçü alma öncesinde veya sırasında herhangi bir konuda bilgi almak için lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.