Kış bahçesi perdesi

Kış Bahçeleri İçin Perde Sistemi Seçimi

Bir kış bahçesi perdesinin dört temel işlevi vardır: Güneşin rahatsız edici parlaklığı engelleme, mahremiyet temini, UV ışınların bloklanması ve kışın ılık yazın serin rahat bir mekan oluşturulması. Bunların yanında elbette estetik bir görüntü elde etmek.

Kış bahçesi perdeleri, standart perdeden beklenen işlevlerin tümünü yerine getirirken değişken verimlilik sağlar. Başka bir deyişle, kış bahçesi sistemi olarak tercih edilebilecek güneş kırıcı perde , ahşap stor, plise perde gibi perde tercihlerinin her biri farklı performanslar gösterir.

Güneş kırıcı stor perdeler mükemmel sonuçlar vermektedirler. İthal Fransız elyafından mamul materyal ışık filtrelemede başarılı sonuçlar verir. Bunun yanında son derece dekoratif bir seçimdir. Bu unsurlar gözönüne alındığında neden en popüler kış bahçesi perdeleri arasında oldukları daha rahat anlaşılabilir. Motorlu perde olarak kurulumları yaygındır.

Plise perdeler (pleated) kış bahçeleri için etkin çözümlerdir. Modern ve görece sistemler olarak, ışık denetiminde ve stabil ortam şartlarının sağlanmasında, iç dekor unsurlarının güneşten zarar görmelerini engellemede ve elbette son derece estetik bir görüntü temininde etkilidirler. Hücresel yapıları yüksek fonksiyonelleri altında yatan nedendir, bu nedenle bir mühendislik harikası demek yanlış olmaz. Aynı şeyleri tekrarlamamak içinürünle ilgili detaylı bilgileri Plise/Duette perdelerin yükselişi makalesinde okuyabilirsiniz.

Bambu perdeleri genelde ağır olmaları nedeni ile motorlu perde olarak kurulur. Mekana klasik bir görünüm katabilirler, fonksiyonellik olarak screen perdelerden daha verimli olduklarını söylemek münkün olmaz.

Bunların dışında stor perde de bir kış bahçesine uygulanabilir ama bilhassa bu perdenin yukarıda sıralanan temel fonksiyonları yerine getirmedeki verimlilği tartışmalıdır.

Doğrusunu söylemek gerekirse kış bahçesi perdesi için “her bedene uyan” bir perde önermek mümkün değildir. Bu nedenle en doğrusu profesyonel yönlendirmek almaktır. Hemen Boğaziçi Perde‘ye ulaşınız ve en doğru bilgileri alınız.

0 / 5 (0 votes)